Automatické kotle na uhlí a pelety

Automatické kotle se zásobníkem jsou v dnešní době čím dál více oblíbené. Ten, kdo si již pořídil automatický kotel na uhlí, tak velmi oceňuje jak komfortní a především jak extrémně levné má topení.

Automatický kotel na uhlí je ideálním kotlem i pro vytápění starších nezateplených domů. Velmi oblíbený je i u seniorů, kterým už pomalu docházejí síly, a je pro ně obrovskou úlevou, když jim syn, dcera či soused 1-2x týdně dojde doplnit zásobník a vynést popel, a cca 1x za měsíc vyčistí kotel. Oni už pak do kotelny chodit vůbec nemusí.

 

Proč si pořídit automatický kotel?

 1. Komfortní provoz (už nebudete muset každý den zatápět a každé 3 hodiny chodit přikládat – kotel v září zapálíte, a pak chodíte obvykle pouze 1x za 3-7 dní doplnit zásobník a vynést popel).
 2. Automatický provoz (ráno když vstáváte je teplo, když přijdete z práce je doma teplo, a když jdete spát tak i kotel přechází do útlumu)
 3. Extrémně levný provoz (díky vysoké účinnosti kotle a topení levným hnědým uhlím Ořech2).
 4. Ekologický provoz téměř bez kouře z komína (kvalitní automatický kotel má opravdu velmi nízké emise).
 5. Rozumná investice (ideální poměr komfortu, vstupní investice a provozních nákladů na topení).
 6. Automatické kotle jsou samozřejmě super i pro vytápění větších starých nezateplených domů, ve kterých by topení plynem nebo tepelným čerpadlem bylo nepříjemně drahé.
 7. Na automatické kotle na uhlí a pelety lze získat dotace.

Nejčastěji instalujeme kvalitní české automatické kotle Benekov, což je největší výrobce automatických kotlů v ČR. Na tuto značku se specializujeme především z těchto důvodů:

 1. Benekov nekopíruje, ale má vlastní vývojové oddělení, proto má nejpropracovanější automatické kotle na uhlí na trhu.
 2. Kotle jsou konstruovány speciálně na levné hnědé uhlí Ořech2, a pelety. Což se zdá jako samozřejmost, ale například většina polských kotlů je konstruována na drahé černé uhlí tzv. ekohrášek!
 3. Kotle mají minimální spotřebu elektrické energie.
 4. Kotle mají vyspělé regulátory pro maximálně úsporný provoz.
 5. Kotle mají tlačítko reverzního chodu, což je šikovný pomocník v případě, že dojde k zablokování šnekového podavače.
 6. Benekov má servisními centry pokryté celé území ČR (mezi TOP servisní centra patří i naše firma).
 7. Kotle lze doplnit o řadu příplatkové výbavy jako např. automatické čištění a odpopelnění, lambda sonda.

Prostě automatický kotel na pevná paliva od Benekovu můžeme našim zákazníkům doporučit s čistým svědomím a vědomím, že jde o tu nejlepší volbu.