Radiátorové topení

Radiátorové topení, to je topenářská klasika oblíbená pro dostupnou pořizovací cenu. I toto má však svá pravidla. Je potřeba jinak dimenzovat radiátory pokud jsou připojeny ke kotli na pevná paliva, a jinak dimenzovat radiátory, pokud je zdrojem tepla tepelné čerpadlo.

Číst více

Tepelná čerpadla

Tepelná čerpadla montujeme od roku 2006. Za tu dobu jsme provedli mnoho desítek instalací. Máme zkušenosti jak s instalacemi tepelných čerpadel vzduch/voda, tak i tepelných čerpadel země voda. Našim zákazníkům nenutíme vždy to nejjednodušší řešení jako to dělají firmy, které neumí montovat nic jiného než stále dokola stejná tepelná čerpadla vzduch/voda – a to ať už jsou pro daný objekt vhodná či nikoli.

Číst více

Kotle na dřevo

Nejekologičtějším a trvale obnovitelným zdrojem vytápění je dřevo. Emise CO2, které se vyprodukují při spalování, totiž strom předtím spotřeboval jako “palivo” pro vlastní růst. Průměrný strom spotřebuje za svůj život 24 miliónů m3 oxidu uhličitého – skleníkového plynu způsobujícího klimatické změny.

Číst více

Vodoinstalace v novostavbách a při rekonstrukcích

Nemalý podíl našich zakázek jsou rozvody vodovodu a kanalizace v novostavbách rodinných domů a komerčních objektů. Obvykle se stává, že investoři či stavební firmy podcení přípravu pro tuto etapu výstavby objektu. My se snažíme tomuto předejít včasnou komunikací s investorem, kdy s dostatečným předstihem řešíme rozmístění a typy zařizovacích předmětů. Ale nejen zařizovací předměty jsou důležité..

Číst více